Opel Meriva – Naprawa sterownika wspomagania kierownicy

Elektryczne wspomaganie kierownicy Opel

Naprawa sterownika elektrycznego wspomagania kierownicy OPEL Meriva A

Jest to problem występujący w samochodach OPEL Meriva A z lat 2003 – 2010. Typowymi objawami jest nierównomierna praca wspomagania (różna siła wspomagania zależnie od kierunku obrotu koła kierownicy), całkowita utrata wspomagania, szczególnie w krańcowych położeniach kierownicy. Usterka może występować dodatkowo z uszkodzeniem czujnika momentu skrętu (C1500). Przeprowadzona diagnostyka zazwyczaj wykazuje obecność jednego z kodów błędu zapisanego w pamięci sterownika wspomagania:

C1522- Sygnał usterka sterownika

C1550- ECU usterka

UWAGA! Nie należy lekceważyć tej usterki – początkowo występująca sporadycznie zmieni swój charakter na ciągły pozbawiając kierowcę wspomagania w najmniej odpowiednim momencie.

Wadliwe kolumny kierownicze spotykane są we wszystkich wersjach samochodu OPEL Meriva A, niezależnie od wersji silnikowej.

Na naprawiony sterownik wspomagania udzielamy 12 miesięcy gwarancji

Lista niektórych numerów części, których dotyczy problem

12240410, 09383290, 93392692

Jeżeli na liście nie widzisz numeru swojej części, to prosimy o kontakt – naprawiamy wszystkie wersje wspomagania występujące w samochodzie OPEL Meriva A.

UWAGA! Zregenerowane przez naszą firmę kolumny kierownicze dostarczane są do klientów skalibrowane i wymagają jedynie prawidłowego montażu, bez konieczności jakiegokolwiek programowania.

Prosimy o kontakt w celu uzyskania dalszych informacji.